18 Ekim 2013 Cuma

Kitap Tanıtımı: Kır Çiçeği Tepesi - Kimberley Freeman

Bugün kapağını çok beğendiğim bir kitabın tanıtımı yapacağım. Kapağı ilgimi çekince kitabı inceledim ve konusu da değişik geldi. Sizlerle paylaşmak istedim. Yine geçmişten günümüze bağlanan, sırlarla dolu bir geçmişten açığa çıkan bir hikaye. Kitabın içinde püsküllü hoş bir ayraç var söylemeden geçmeyim dedim.
 
Kitap Adı: Kır Çiçeği Tepesi
 
Yazar Adı: Kimberley Freeman
 
Yayınevi: Arkadya Yayınları
 
Sayfa Sayısı: 540
 
Arka Kapak Yazısı

1929 yılında Glasgowda yaşayan genç güzel Beattienin büyük hayalleri vardır ta ki evli sevgilisi Henryden hamile kalana kadar Çocuğunu evlatlık vermek üzere dünyaya getirmeden hemen önce Henry karısını terk edip Beattie ile birlikte Londraya kaçmaya karar verir. Orada kendilerine yeni bir hayat kuracaklardır.

Tam seksen sene sonra kader Beattienin torunu Emmaya oyununu oynayacaktır. Ünlü bir balerin olan Emma geçirdiği sakatlık nedeniyle kariyerinden vazgeçerek aile bağlarının olduğu Avustralyaya dönmek zorunda kalır. Büyükannesinden ona kalan çiftliğe vardığında tek amacı oradaki eşyaları düzenlemektir. Ancak dört bir tarafı sararmış fotoğraflar ve eski mektuplarla çevrili olan Emma geçmişin tozlu sayfalarında kalan bir aile sırrını çözmeye çalışırken bulur kendini. Emma attığı her adımda büyükannesiyle kaderlerinin nasıl da bir örüldüğünü keşfedecektir.
Kır Çiçeği Tepesi yalnızca iki kadının hikayesini barındıran yürek burkan bir roman değil ayrıca insanın elindeki gücü ve bu gücü keşfettiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan bir başyapıt.

Romanın gücü Freemanın oluşturduğu karakterlerin yanı sıra aşknefret ve utancı nasıl işlediğine de dayanıyor. Hem Beattie hem Emma kendilerini yeni bir hayata başlarken buluyor. Okuyucuları kah neşelendiren kah üzen de bu kadınların hikayesidir.
Publishers Weekly


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlar da ilginizi cekebilir :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...