9 Mayıs 2014 Cuma

Kitap Tanıtımı: Son Kamelya - Sarah Jio

Arkadya Yayınları'ndan yine kapağı ile ilgi çeken bir Sarah Jio kitabı. "Son Kamelya"

Kitap Adı: Son Kamelya

Yazar Adı: Sarah Jio

Yayınevi: Arkadya Yayınları

Sayfa Sayısı: 352

Fiyat: 17TL

Arka Kapak Yazısı

Önce küçük bir tohum düşer kalbin odasına, sonra aşkla yeşerir. Kulak verin, umudun sesini duyabiliyor musunuz?

1940'lı yılların Amerikası'nda bir fırıncının kızı olan Flora Lewis, un kokulu hayatının bir gün çok farklı yöne sürükleneceğini bilmiyordur. Genç kız bir yandan yaşlı anne babasına yardım ederken, öte yandan botanik bahçesinde bitkilerin ve çiçeklerin gizemli dünyasıyla uğraşmaktadır. Ta ki kendini uluslararası çiçek hırsızlığı zincirinin tam ortasında bulana kadar Yapacağı iş çok basittir; İngiltere kırsalındaki Livingston Köşkü'ne gidip Middlebury Pembesi olarak bilinen ender bir kamelya türünü bulup haber vermek. Köşke dört öksüz çocuğa dadı olarak sızan Flora, içinde imkânsız bir aşkın tohumlarını büyütürken, ne tür bir belaya bulaştığını acı bir şekilde öğrenecektir.

Tam elli sene sonra bahçe tasarımıyla uğraşan Addison Sinclair, eşiyle birlikte Livingston Köşkü'ne gelir. Geçmişindeki hayaletten kurtulmaya çalışan Addison, aslında burada çok daha sancılı bir gizemin içine düşer. Bunu çözmeye çalıştıkça dillere destan kamelya bahçesinin kanla sulandığı gerçeğine de adım adım yaklaşacaktır

Mart Menekşeleri ve hâlâ çoksatanlar listesinde yer alan Böğürtlen Kışı yazarı Sarah Jio'dan muhteşem bir kitap daha. Son Kamelya, kalbimizdeki geçmişin zehrini umut kırıntısına tutunan küçük bir tohumla yok edebileceğimizi gösteren bir başyapıt.

"Günümüze kadar taşınan geçmişin gizemi ile olayları yatıştıran affetmenin gücü tek kelimeyle muazzam."
-Booklist-

2 yorum:

  1. ALINACAKLAR LİSTEME EKLEDİM:)YAZARIN BÖĞÜRTLEN KIŞI VE MART MENEKŞELERİ KİTAPLARINI OKUDUM. TARZINI ÇOK BEĞENDİM. EN KISA ZAMANDA BU KİTABINI DA ALICAM. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER:)))

    YanıtlaSil
  2. Ben de üç kitabını okudum. En kısa zaman da alıcam.

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi cekebilir :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...