22 Kasım 2013 Cuma

Kitap Tanıtımı: Manastır - Chris Culver

Olimpos Yayınları'ndan bir polisiye roman. Yakında raflardaki yerini alacak olan kitabımızın kısa tanıtımı şu şekilde.
 
Kitap Adı: Manastır
 
Yazar Adı: Chris Culver
 
Yayınevi: Olimpos Yayınları
 
Sayfa Sayısı: 422
 
Arka Kapak Yazısı

Ash Rashid, artık cinayet soruşturması yürütme düşüncesine dayanamayan eski bir cinayet masası dedektifidir. Önümüzdeki yıl işinden tamamen ayrılacaktır. Planı budur, en azından yeğeninin cesedi şehrin en varlıklı insanlarından birinin evinde bulunana kadar. Adli tabip, ölüm nedeninin aşırı doz olduğunu söyler ama bu pek de mantıklı bir açıklama değildir. Ash, yeğeninin katilini bulmak için emirlere karşı gelerek bir soruşturma başlatır ancak, araştırmaya devam ettikçe en yakınlarını giderek daha çok tehlike altına soktuğu, karmakarışık bir davanın içinde bulur kendini. Eğer davayı çabucak çözmezse toprağa vereceği tek aile üyesi yeğeni olmayacaktır.


Chris Culver, önümüzdeki yıllarda takip edeceğimiz bir yazar.
- C. J. Box, New York Times Satış Rekorları Kıran Breaking Point and The Highwayin Yazarı

Ash Rashid sert fakat merhametli bir kahramandır. Chris Culver, polisiyeromanlarda cüretkar yeni bir ses.
- Jeff Abbott, New York Times Satış Rekorları Kıran Downfallun Yazarı


MANASTIR ruhu geliştiren ve diğer pek çok polisiyeromanından ayıran özellikleri, ilgi uyandıran Müslüman-Amerikalı dedektif Ash Rashid ve kültürün kalbi Indianapolistirher ikisi de cesur seçimler. Chris Culver yıllarca takip edilecek bir yazar. (C.J. Box, Breaking Point ve The Highway kitaplarının New York Times çok satan yazarı)

MANASTIR, zekice ve merak uyandıran bir dedektiflik romanıdır ve Ash Rashid, sert ve fakat yumuşak kalpli bir kahramandır. Chris Culver, polisiye kurguda cüretkar yeni bir ses. Fazlasıyla tavsiye ederim. (Jeff Abbott, Downfall kitabının New York Times çok satan yazarı)


CHRIS CULVER: Ash Rashid polisiye serisinin New York Times satış rekorları kıran yazarıdır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, Chris güney Arkansasta küçük bir sosyal bilimler üniversitesinde etik ve karşılaştırmalı din dersleri verdi. Dersler arasında The Abbeyi yazdı ve kitap on altı hafta boyunca New York Times çok satanlar listesinde kaldı. Eşi ve Labrador av köpeğiyle birlikte St. Louis, Missouride yaşamaktadır ve sonraki romanına hazırlanmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlar da ilginizi cekebilir :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...