22 Nisan 2013 Pazartesi

TEMİZLİKÇİ


Selam! Bugün yine Pegasus Yayınlarından çıkan gerilim / macera romanı ile birlikteyiz. Kitabımızın yazarı Paul Cleave. Basım yılı 2010 olan bu kitabımızın ismi “TEMİZLİKÇİ”. Kitabı macera ve gerilim romanı olduğu için seçmiştim. Ama romana başladığımda bundan daha fazlası olduğunu anladım.

Kitabımız tam bir gerilim romanı. Bir seri katil, onun adı Joe. Kadınları vahşice öldüren bir seri katil. Katilimiz bir polis merkezinde temizlikçi olarak çalışıyor. Çevresi onu saf olarak görüyor hatta akli dengesinin tam yerinde olmadığından şüpheliler. Bazı konularda yardım etmek isteyen bile oluyor. Tüm polisler seri katilin peşinde ama kimse yanlarında olduğundan hatta gözlerinin önünde polislerin odasına girip temizlik yaptığını bilmiyor.

Şehirde seri cinayetler devam ediyor. Ancak bazılarının katili Joe değil. Joe yeni bir seri katil olduğunu hatta kendini taklit ettiğini anlayınca, bu sefer yeni seri katilin peşine düşüyor. Joe katili yakalayacak mı? Yeni seri katil kim?

İnanılmaz derecede gerilim yüklü bir roman. Gerilim romanı okuyucuları için ideal bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Sürükleyici bir macera, bitene kadar elinizden bırakmak istemiyorsunuz… İşte arka kapak yazısı ve övgüler.

 

TEMİZLİKÇİ KANINIZI DONDURACAK BİR SERİ KATİL ROMANI İşte Joe. O bir seri katil ve aynı zamanda bir polis merkezinde temizlikçi olarak çalışıyor. Şimdi de kendisini taklit eden bir katilin peşinde! Sürükleyici ve tamamen gerçekçi bir polisiye. Cleave takip edilmesi gereken bir yazar. -Tess Gerritsen Yeni Stephen King. -NDR, Almanya Cleave, sizi soluksuz okumaya ve sona geldiğinizde kendinizi dışarı atıp derhal başka bir kitabını bulmaya zorluyor. -New Zealand Lawyer Magazine İş polisiyeye gelince, Cleave okuyucuya nasıl kanca takacağını biliyor. -Sunday Herald 'Cleave bir boksörün ince ayar yumrukları gibi yazıyor.. Karın boşluğunuza gelecek yumruklar sizi inletecek. Akıcılığı ve heyecanı nefesinizi kesecek ve romanı çarçabuk bitirmenize neden olacak. ' -Courier Mail, Brisbane 'Cleave psikolojileri alt üst edebilecek tarzda gerilim romanları yazmakta ustadır. Olaylar ilerlerken okuru beklediği şeylerin tam tersi ile baş başa bırakabiliyor. Cleave bir kitabı nasıl akıcı hale getirebileceğini çok iyi biliyor. Kurgularında eksik ya da fazla olan hiçbir şey yok, tam kıvamında -The Australian Sizi içine çekiyor. Gözleriniz sayfa boyunca hareket etmeye devam ediyor ve aklınız dehşet dolu tablolar çiziyor. Bir Yeni Zelanda romanından beklediğim bir şey değil bu. Temizlikçi, sıra dışı bir şekilde ilgi uyandıran bir roman ve kesinlikle midesi çabuk bulananlar için uygun değil. -Manly Daily

 

1 yorum:

Bunlar da ilginizi cekebilir :

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...